• Ma

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • After Midnight

    ★½

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Lorena

    ★★★★★

  • The Mustang

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Cracked Up: The Darrell Hammond Story

    ★★★★★

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Destination Wedding

    ★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • McQueen

    ★★★★

  • I Feel Pretty

  • Bad Reputation

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Betty: They Say I’m Different

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★★

  • The Gospel According to André

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Mary Goes Round

    ★★★½

  • Woodshock

    ★★½

  • Mary Shelley

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • Sweet Virginia

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Band Aid

    ★★★

  • Almost Christmas

    ★★★

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Lights Out

    ★★

  • American Honey

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Little Sister

    ★★★★

  • The Boy

    ★★

  • The Dressmaker

    ★★★½

  • Digging for Fire

    ★★★

  • Thought Crimes

    ★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • A Photographer's Journey

    ★★★★