• The Tinder Swindler

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

    ★★★

  • Adrienne

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • LuLaRich

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Binding

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Witch of Kings Cross

    ★★★½

  • Fatal Affair

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Baby God

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★