Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Zayden

Zayden

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Zayden
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Zayden’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Lightyear

    Lightyear 2022

    ★★★½ Watched by Zayden 19 Jun 2022 2

    Fuck the guy who made a review about fingering buzz’s chin hole that was too far and my life is ruined. But im also not saying i wouldnt like PURRRRRRR, like i would fr omg💅💅

  • Men

    Men 2022

    ★★★★½ Watched by Zayden 07 Jun 2022 5

    That shit fucking crazy. Fire.

  • The Batman

    The Batman 2022

    ★★★★★ Rewatched by Zayden 17 Mar 2022 2

    The riddler is literally just an average redditor

  • The Batman

    The Batman 2022

    ★★★★★ Watched by Zayden 01 Mar 2022 1

    Stop shut the fuck up I'm crying.

  • Sing 2

    Sing 2 2021

    ★★★★½ Watched by Zayden 02 Jan 2022

    Best picture nomination pleeeeeeaseeeeeee

  • Don't Look Up

    Don't Look Up 2021

    ★★★★ Watched by Zayden 29 Dec 2021

    Why is everyone hating on the free ariana grande concert.

  • House of Gucci

    House of Gucci 2021

    ★★★½ Watched by Zayden 28 Nov 2021 2

    Lil pump gucci gang

  • Dune

    Dune 2021

    ★★★★★ Watched by Zayden 21 Oct 2021 2

    Dune worm in Timmy’s ass

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings 2021

    ★★★★ Watched by Zayden 10 Sep 2021 1

    Shang Chi deez nuts in your mouth

  • The Suicide Squad

    The Suicide Squad 2021

    ★★★★½ Watched by Zayden 05 Aug 2021 7

    Weasel is so hot

  • The Green Knight

    The Green Knight 2021

    ★★★★½ Watched by Zayden 01 Aug 2021 2

    The cum rag stays on during sex.

  • Raya and the Last Dragon

    Raya and the Last Dragon 2021

    ★★★★½ Watched by Zayden 16 Jun 2021 5

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Hate it when my dad gets stoned

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3

Review Tags

5
  • theatre!!!
  • with adam
  • with caitlyn
  • with minh
  • with will
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro