Sort by

Zayden has logged 230 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★
Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
First Love

First Love

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry