ZAY ☾ has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Barry

Barry

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
16
The Impossible

The Impossible

2012
×
Edit this entry  
16
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
16
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The High Note

The High Note

2020
×
Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Part Deux

Part Deux

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry