Sort by

ZaraGwen has logged 994 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Persona

Persona

1966
×
★½
Edit this entry  
28
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★½
Edit this entry  
28
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gacy

Gacy

2003
×
Edit this entry  
26
The Lazarus Project

The Lazarus Project

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Rillington Place

10 Rillington Place

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Mummy's Shroud

The Mummy's Shroud

1967
×
★★
Edit this entry  
22
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
★½
Edit this entry  
21
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frankenstein Must Be Destroyed

Frankenstein Must Be Destroyed

1969
×
★★★
Edit this entry  
20
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Edit this entry  
20
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Beyond a Reasonable Doubt

Beyond a Reasonable Doubt

1956
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1923
×
★★½
Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★½
Edit this entry  
17
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Lantern's Lane

Lantern's Lane

2021
×
½
Edit this entry  
16
To Catch a Killer

To Catch a Killer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

1936
×
★★
Edit this entry  
15
The Invisible Ray

The Invisible Ray

1936
×
★★½
Edit this entry  
14
It Conquered the World

It Conquered the World

1956
×
Edit this entry  
14
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

1973
×
★★½
Edit this entry  
13
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Rabbits

Rabbits

2002
×
½
Edit this entry  
12
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Raven

The Raven

1935
×
★★½
Edit this entry  
12
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★½
Edit this entry  
11
Willard

Willard

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★
Edit this entry