Sort by

ZaraGwen has logged 1,285 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frog Dreaming

Frog Dreaming

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fright

Fright

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witches

The Witches

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nights Before Christmas

The Nights Before Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moby Dick

Moby Dick

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Capture the Castle

I Capture the Castle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hitman

Hitman

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Them

Them

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry