Sort by

ZaraGwen has logged 1,530 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cars 2

Cars 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Galveston

Galveston

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tale of Despereaux

The Tale of Despereaux

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Turbo

Turbo

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ballerina

Ballerina

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Guess Who

Guess Who

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Irresistible

Irresistible

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Furlough

Furlough

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Hard

Get Hard

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dictator

The Dictator

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Nativity Rocks!

Nativity Rocks!

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
The Kid

The Kid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ex

The Ex

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry