Sort by

ZaraGwen has logged 612 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boss

The Boss

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Warrior Women with Lupita Nyong'o

Warrior Women with Lupita Nyong'o

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry