Sort by

zara has logged 45 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Toast

Toast

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Ashes

Little Ashes

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry