Sort by

zara has logged 345 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Best Man

Best Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry