Sort by

zandarthegreat has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
02
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Mange

Mange

2012
×
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
Edit this entry  
08
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Angel

The Angel

1982
×
Read the review Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
Edit this entry  
13
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grey

The Grey

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry