• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Wolf

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The Little Things

  • WandaVision

    ★★★

  • Locked Down

  • Death to 2020

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½