Sort by

살마 has logged 121 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ransomed

Ransomed

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
The Teachers’ Lounge

The Teachers’ Lounge

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sukkar

Sukkar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tarek Al Amal

Tarek Al Amal

1957
×
★★★½
Edit this entry  
17
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Money slaves

Money slaves

1953
×
Edit this entry  
08
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scandal in Zamalek

Scandal in Zamalek

1959
×
★★
Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
08
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Husband on Holiday

Husband on Holiday

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Snow Cake

Snow Cake

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Ruby House

El Ruby House

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eshaet Hob

Eshaet Hob

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Invincible: Atom Eve

Invincible: Atom Eve

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tarek's Situation

Tarek's Situation

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bara El Manhag

Bara El Manhag

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Prodigal Son

Return of the Prodigal Son

1976
×
★★★½
Edit this entry  
31
Days and Nights

Days and Nights

1955
×
★★★
Edit this entry  
30
Beware of Eve

Beware of Eve

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Return My Heart

Return My Heart

1957
×
★★★½
Edit this entry