• Banksy's Coming for Dinner

    ★★½

  • Lotte Reiniger: Homage to the Inventor of the Silhouette Film

    ★★★

  • The Lost Son

    ★★½

  • Nightmare

    ★★★½

  • The Kiss of the Vampire

    ★★★½

  • Total Eclipse

    ★★★½

  • The Star of Bethlehem

    ★★★★

  • Aladdin and the Magic Lamp

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Caliph Stork

    ★★★

  • The Magic Horse

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Papageno

    ★★★½

  • The Stolen Heart

    ★★★½

  • Fantasmagorie

    ★★★★½

  • Park Row

    ★★★

  • Love Bites

    ★★½