Sort by

Zak has logged 685 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Man on a Swing

Man on a Swing

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hope and Glory

Hope and Glory

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Champion

Champion

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Madden

All Madden

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Time of Their Lives

The Time of Their Lives

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wizards of the Lost Kingdom II

Wizards of the Lost Kingdom II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Disciple

The Devil's Disciple

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Consuming Spirits

Consuming Spirits

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Naughty Nineties

The Naughty Nineties

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blackmail Is My Life

Blackmail Is My Life

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Desperate Hours

The Desperate Hours

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Parole Violators

Parole Violators

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
My Twentieth Century

My Twentieth Century

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Call of the Wild

The Call of the Wild

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas on Mars

Christmas on Mars

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Homo Sapiens

Homo Sapiens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The American

The American

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wizards of the Lost Kingdom

Wizards of the Lost Kingdom

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Torque

Torque

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Biker Boyz

Biker Boyz

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tammy and the Bachelor

Tammy and the Bachelor

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Walk Alone

I Walk Alone

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Action Point

Action Point

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fire Down Below

Fire Down Below

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry