Sort by

Zak has logged 47 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fat Man Little Boy

Fat Man Little Boy

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Palookaville

Palookaville

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Xtro 2: The Second Encounter

Xtro 2: The Second Encounter

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
U Turn

U Turn

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hank: 5 Years from the Brink

Hank: 5 Years from the Brink

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brian Posehn: The Fartist

Brian Posehn: The Fartist

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freeway

Freeway

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Meat Love

Meat Love

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do or Die

Do or Die

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Panic Attack!

Panic Attack!

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trailer Park Boys: Drunk, High and Unemployed: Live In Austin

Trailer Park Boys: Drunk, High and Unemployed: Live In Austin

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knights

Knights

1993
×
Read the review Edit this entry  
16
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Overnighters

The Overnighters

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freakonomics

Freakonomics

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fan

The Fan

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Summer of Blood

Summer of Blood

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beat the Devil

Beat the Devil

1953
×
★★★
Edit this entry  
09
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Magnificent Bodyguards

Magnificent Bodyguards

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
City of Gold

City of Gold

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Subway

Subway

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hannibal Buress: Live From Chicago

Hannibal Buress: Live From Chicago

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zatoichi on the Road

Zatoichi on the Road

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry