Sort by

Zak has logged 592 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
*batteries not included

*batteries not included

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★½
Edit this entry  
30
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Tyson

Tyson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado

Sharknado

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gimme the Loot

Gimme the Loot

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Braven

Braven

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trespass

Trespass

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Passed Away

Passed Away

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mohawk

Mohawk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Titus

Titus

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mute

Mute

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amos & Andrew

Amos & Andrew

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beirut

Beirut

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bodyguard

The Bodyguard

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiss Me Kate

Kiss Me Kate

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry