Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Adventures of Dr. Dolittle: The Trip to Africa

The Adventures of Dr. Dolittle: The Trip to Africa

1928
×
★★★
Edit this entry  
16
The Adventures of Dr. Dolittle: The Lion's Den

The Adventures of Dr. Dolittle: The Lion's Den

1928
×
★★★
Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Secret of the Marquise

The Secret of the Marquise

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Flying Koffer

The Flying Koffer

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Equus

Equus

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Snake Pit

The Snake Pit

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Sunday

Black Sunday

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blessed Event

Blessed Event

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carnival Magic

Carnival Magic

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Trump vs the Illuminati

Trump vs the Illuminati

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Red Pony

The Red Pony

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Making of a Male Model

Making of a Male Model

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Peeper

Peeper

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Heaven Knows, Mr. Allison

Heaven Knows, Mr. Allison

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
When the Bough Breaks

When the Bough Breaks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The League of Gentlemen

The League of Gentlemen

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
High-Ballin'

High-Ballin'

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Expedition Happiness

Expedition Happiness

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Conspirators of Pleasure

Conspirators of Pleasure

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ice Spiders

Ice Spiders

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stay Off The App

Stay Off The App

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Rampage: President Down

Rampage: President Down

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Rampage: Capital Punishment

Rampage: Capital Punishment

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Rampage

Rampage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Man on a Swing

Man on a Swing

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hope and Glory

Hope and Glory

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Anderson Tapes

The Anderson Tapes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Champion

Champion

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Madden

All Madden

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry