Sort by

Zakojaghi98 has logged 50 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★½
Edit this entry  
27
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Edit this entry  
27
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Edit this entry  
26
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Misconduct

Misconduct

2016
×
Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Creole

King Creole

1958
×
★★★
Edit this entry  
21
Havoc

Havoc

2005
×
Edit this entry  
20
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
½
Edit this entry  
20
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★
Edit this entry  
20
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Blue Hawaii

Blue Hawaii

1961
×
★★
Edit this entry  
17
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★
Edit this entry  
17
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★½
Edit this entry  
16
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
Witness

Witness

1985
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★½
Edit this entry  
10
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Edit this entry  
08
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★
Edit this entry  
08
The Voices

The Voices

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
A Good Woman

A Good Woman

2004
×
★½
Edit this entry  
08
Gamer

Gamer

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Alpha House

Alpha House

2014
×
½
Edit this entry  
06
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★
Edit this entry  
03
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry