Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
½
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The In Between

The In Between

2022
×
Edit this entry  
08
The Sin

The Sin

1965
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mouths and Rabbits

Mouths and Rabbits

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★
Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
25
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2022
×
★½
Edit this entry  
17
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
★½
Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★
Edit this entry  
04
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Edit this entry  
28
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
06
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Edit this entry  
23
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★
Edit this entry  
15
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Harriet

Harriet

2019
×
★½
Edit this entry  
27
The Blazing Sun

The Blazing Sun

1954
×
★★
Edit this entry  
26
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★½
Edit this entry  
22
My Girl

My Girl

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★
Edit this entry  
21
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Captain Corelli's Mandolin

Captain Corelli's Mandolin

2001
×
★★½
Edit this entry  
18
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★½
Edit this entry  
14
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Escaping Tel Aviv

Escaping Tel Aviv

2009
×
★★½
Edit this entry