• Don't Look Up

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

  • The Unforgivable

    ★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Chernobyl: Abyss

    ★½

  • Thunder Force

    ½

  • Yes Day

    ½

  • Moxie

    ★★½

  • The Vault

    ★★★

  • The Tambour of Retribution

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • News of the World

    ★★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • Curfew

    ★★★★

  • The Call

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Holidate

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Silver Skates

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • My Donkey, My Lover & I

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

    ★½

  • Greenland

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Lost Bullet

    ★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • You Should Have Left

    ½

  • A Whisker Away

    ★★½

  • The Letter Room

    ★★½

  • High Fences

  • Da 5 Bloods

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★½

  • The Roads Not Taken

    ½

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Tesla

    ½

  • The Last Thing He Wanted

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★