• Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★★

  • Uncharted

  • The Tinder Swindler

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Eternals

  • The Humans & the Mongoose

  • The Worst Person in the World

  • The Wisdom of Trauma

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Showtime

  • Host

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Summer of 85

  • The Old Guard

  • The King of Staten Island

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • I Know This Much Is True

  • A Secret Love

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • The Hater

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Thing About Harry

  • Emma.

  • Palm Springs

  • The Outsider

  • Dracula

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★★

  • Who Killed Little Gregory?

  • Criminal: Germany

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Midsommar

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Catch-22

  • And Then We Danced

  • Rocketman

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Quicksand

  • The Act

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls