Sort by
  • The Green Knight

  • Zack Snyder's Justice League

  • CODA

  • The White Tiger

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

  • The Father

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

  • Never Look Away

  • Wind River

  • Hacksaw Ridge

  • Nocturnal Animals

  • Ex Machina

  • Interstellar: Nolan's Odyssey

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Her

  • Locke

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Black Swan

  • I Saw the Devil

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • The Notebook

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • Mystic River

  • 8 Mile

  • The Pianist

  • Magnolia

    ★★★★½

  • American Beauty

  • Good Will Hunting

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • In the Name of the Father

  • The Godfather: Part III

  • Taxi Driver

  • The Godfather

  • The Sound of Music

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • Citizen Kane