Zahra has logged 228 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happiness

Happiness

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gift

The Gift

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Diary of Anne Frank

The Diary of Anne Frank

1959
×
★★★
Edit this entry  
03
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 33

The 33

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ted

Ted

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spy

Spy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Read My Lips

Read My Lips

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Precious

Precious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry