• The Royal Treatment

    ½

  • The 355

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Clickbait

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Moxie

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★