Zach has logged 36 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mad Ghoul

The Mad Ghoul

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Strange Case of Doctor Rx

The Strange Case of Doctor Rx

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
8MM

8MM

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mad Doctor of Market Street

The Mad Doctor of Market Street

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murders in the Zoo

Murders in the Zoo

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Midnight Man

The Midnight Man

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dig

The Dig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry