Zach has logged 330 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chato's Land

Chato's Land

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
10 Rillington Place

10 Rillington Place

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Land Unknown

The Land Unknown

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry