Sort by
  • The Last Boy Scout

    ★★★★½

  • The Taking of Pelham 1 2 3

    ★★★½

  • Enemy of the State

    ★★★★

  • Unstoppable

    ★★★★

  • The Hunger

    ★★★★★

  • Déjà Vu

    ★★★★

  • Man on Fire

    ★★★★½

  • True Romance

    ★★★★★

  • Top Gun

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • The Fountain

    ★★★★

  • Noah

    ★★★½

  • Streets of Fire

    ★★★★

  • The Driver

    ★★★★½

  • 48 Hrs.

    ★★★★

  • The Warriors

    ★★★★½

  • Boxcar Bertha

    ★★½