ZackKrenn has logged 89 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maleficent

Maleficent

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry