ZackKrenn has logged 169 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry