Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Faces

Faces

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Public Woman

The Public Woman

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry