Sort by

Zach has logged 104 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry