Sort by

Zach Pope has logged 286 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mooned

Mooned

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Migration

Migration

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Finestkind

Finestkind

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Burial

The Burial

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Boys in the Boat

The Boys in the Boat

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casper's Haunted Christmas

Casper's Haunted Christmas

2000
×
★★
Edit this entry  
18
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wish

Wish

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry