Sort by

Zach Pope has logged 319 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry