Zachary has logged 204 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★★½
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★½
Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Marty

Marty

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
31
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry