Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead Again

Dead Again

1991
×
★½
Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

Raggedy Ann & Andy: A Musical Adventure

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Beginning

Beginning

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
05
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1939
×
★★★½
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★½
Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Marty

Marty

1955
×
★★★★
Edit this entry