Zach has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry