Sort by

zachhayes has logged 37 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trafic

Trafic

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★½
Edit this entry  
07
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry