Sort by

zachhayes has logged 318 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
And the Ship Sails On

And the Ship Sails On

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Scare Me

Scare Me

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wages of Sin

The Wages of Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Edit this entry  
31
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry