zachhayes has logged 27 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Afro Samurai

Afro Samurai

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Edit this entry  
26
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zatoichi Goes to the Fire Festival

Zatoichi Goes to the Fire Festival

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dodes'ka-den

Dodes'ka-den

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zatoichi Meets Yojimbo

Zatoichi Meets Yojimbo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Genocide

Genocide

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Samaritan Zatoichi

Samaritan Zatoichi

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassination

Assassination

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zatoichi and the Fugitives

Zatoichi and the Fugitives

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Zatoichi Challenged

Zatoichi Challenged

1967
×
★★★★
Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry