Sort by

zachhayes has logged 28 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fight, Zatoichi, Fight

Fight, Zatoichi, Fight

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Confession

The Confession

1970
×
★★★
Edit this entry  
24
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Most Beautiful

The Most Beautiful

1944
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vampires

Vampires

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nashville

Nashville

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Near Dark

Near Dark

1987
×
½
Read the review Edit this entry