Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Air

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★

  • 65

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★★

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★

  • Plane

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★★

  • The Apology

    ★★

  • The Big 4

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Troll

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★½

  • V/H/S/99

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Sisu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Spin Me Round

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★½

  • Deadstream

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½