Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fed Up

Fed Up

2014
×
Edit this entry  
17
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
½
Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★
Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry  
05
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★½
Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry