• Chungking Express

    ★★★★★

  • The Curve

    ★★½

  • Nurse 3-D

  • 20,000 Leagues Under the Sea

    ★★★½

  • Rango

    ★★★½

  • Voyage to the Bottom of the Sea

  • You Can't Take It with You

    ★★★★

  • Turbo

    ★★

  • The Ex-Mrs. Bradford

    ★★★★

  • Sanshiro Sugata

    ★★★★½

  • Cat People

    ★★★½

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Mr. Blandings Builds His Dream House

    ★★★

  • The Shop Around the Corner

    ★★★½

  • Trader Hound

    ★★

  • Trader Horn

    ★★½

  • The Student of Prague

    ★★★½

  • A River Runs Through It

    ★★★