Zach has logged 281 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read prior review Edit this entry  
25
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Teacher

A Teacher

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Poison Ivy 2: Lily

Poison Ivy 2: Lily

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Weight of Water

The Weight of Water

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Embrace of the Vampire

Embrace of the Vampire

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Sacrifice

The Final Sacrifice

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lifeguard

The Lifeguard

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Pietà

Pietà

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Four Journeys Into Mystic Time: One Two Three

Four Journeys Into Mystic Time: One Two Three

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
24 Frames Per Second

24 Frames Per Second

1977
×
★★★
Edit this entry  
13
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry