Sort by

Zack has logged 46 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ben Stokes: Phoenix from the Ashes

Ben Stokes: Phoenix from the Ashes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry