Sort by
  • Babylon

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Ben Stokes: Phoenix from the Ashes

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Gimme Danger

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★