• Willow

    ★★★½

  • High and Low

    ★★★★★

  • Airplane!

    ★★★★½

  • Andrei Rublev

    ★★★★★

  • Throne of Blood

    ★★★★★

  • Animal House

    ★★★★½

  • Blue Collar

    ★★★★½

  • King Kong

    ★★★★½

  • The Island

    ★★★★

  • The Case for Christ

    ★★★

  • Days of Heaven

    ★★★★★

  • See No Evil, Hear No Evil

    ★★★★½

  • Carlito's Way

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★★★

  • Scrooged

    ★★★★½

  • Mickey's Christmas Carol

    ★★★★

  • The Santa Clause

    ★★★½