Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
House Party

House Party

2023
×
★½
Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry